reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Give the graph of this function f(x), find the following (use only integers) f(3) =
What is a use of an exothermic reaction?
The hypotenuse of a right angled triangle has its ends at the points (1, 3) and (-4, 1). Find the equation of the legs (perpendicular sides) of the triangle.
Write the following comparison as a ratio reduced to lowest terms. 32 nickels to 19 dimes
The function h is defined by h(x)=3x^(2 )+2. Find h(4x)
How many one PGAL need ATP and NADPH
The bottom of liz's favorite teacup has a radius of 4 centimeters. what is the circumference of the bottom of the teacup?
Austin is the youngest brother. He likes his hot chocolate with 4 ounces of chocolate syrup and 6 ounces of milk. Whose hot chocolate is more chocolatey, Austin
All of the following are correct about weathering and erosion, except:A. Erosion is the transporting of broken rocks to another location.B. Beach erosion usuall
Suppose a group of 800 smokers (who all wanted to give up smoking) were randomly assigned to receive an antidepressant drug or a placebo for six weeks. Given th