arianasalgado40
arianasalgado40 arianasalgado40
  • 01-02-2016
  • Mathematics
contestada

The baker recipe for a loaf of bread cost for 12 ounces of flour if he uses all of his flour to make loaves of bread how many full loaves can he bake in
2 weeks

Respuesta :

Lulmomabhadd Lulmomabhadd
  • 01-02-2016
12x 2 equals 24 so the baker can make 24 Loafs of bread
Answer Link

Otras preguntas

Match the term to the description or example. 1 . lagoon Armstrong Perry 2 . book Hikueru 3 . terror fishermen 4 . author Call it Courage 5 . compound Kivi
What is the product of 42.8 • 0.14? 5.990 5.992 6.100 59.92
why was the conflict between andrew johnson and congress a surprise based on johnson’s background?
Write the point-slope form of an equation of the line through the points (-7, 7) and (4,1).
why is it dangerous to take antibiotics every time you feel a tiny bit sick?
dimetri says that a function that is made of terms where the variable is raised only to an odd power will be an odd function. do you agree with dimetr
identify three felony crimes and in your own words summarize the description of the crime and explain what the punishment is for the crime
A 9-foot piece of ribbon costs $20.07. What is the price per yard?
Chrzan inc manufactures and sells two products product ro and product no data concerning the expected production of each product and the expected total direct l
Assume starbucks increased its spending on advertising by 35 percent to increase sales in its current markets. Which growth strategy does this​ represent?.