AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

At what time of the year are most of the animals living in a temperate forest likely to reproduce? (1 point) In fall or winter to take advantage of food that gr
What invention most helped to make the shift to large plantations throughout the Deep South profitable? the textile mill the mechanical reaper the cotton gin t
Which sentence is punctuated correctly? A. My family tree is entitled The Smiths: One Hundred Years and Growing. B. My family tree is entitled The, Smiths One H
why do you think many Cubans support Castro
Why doesn't the air run out of oxygen or fill up with carbon dioxide
Harriet Beecher Stowe's novel Uncle Tom's Cabin Answer was hailed as a marvelous work in the South. communicated the ills the industrial North posed on workers.
Harriet Beecher Stowe's novel Uncle Tom's Cabin Answer was hailed as a marvelous work in the South. communicated the ills the industrial North posed on workers.
where did salt get its name from
What is greater 8/9 or 11/12
4) Using complete sentences, explain how to find the average rate of change for f(x) from x = 4 to x = 7.