mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
Why does a compass needle point North?
A habitat that has lots of light and water, a high elevation, low temperatures, and a low level of oxygen is most likely a _____. a. desert b. high mountain c.
which dispute with Britain was settled in 1846
What is the missing exponent? (12^-5)^2 / 12^-4 = 12^_____
A 32 oz bottle of fruit juice costs $6.72. What is the cost of the juice per ounce? $
Water molecules can pass into a cell, while larger molecules cannot. Which feature of a cell allows this to be true? A; semipermeable membrane B; photosynthetic
ted is asked to multiply 10^2*18.72.how should he move the decimal point to get the correct product?
Write five names for 1/4
Simplify the expressions 1.) 8n-(n-3) 2.) 20u-6(u+5) 3.) -w+4-(3w-13) 4.) p-5(2-3p)+1 Find the coefficients ,contstants and like terms of each problem above.
Which of the following is true of a human karyotype? A. Each cell has 22 pairs of homologous chromosomes B. Each cell has one pair of sex chromosomes C. The chr